Omega-3 masne kiseline, od kojih su najznačajnije eikozapentaenska kiselina (EPA) i dokozaheksaenska kiselina (DHA), su neophodne za pravilan razvoj mozga i funkcionisanje mentalnih sposobnosti kod dece. Utiču na povećanje koncentracije i sposobnost učenja, a takođe pomažu jačanju imuniteta. Omega-3 masne kiseline su esencijalne polinezasićene masne kiseline, koje organizam ne može da sintetiše, i one se moraju uneti putem ishrane. Od posebnog su značaja za prevenciju kardiovaskularnih, alergijskih i različitih upalnih stanja u organizmu. Riba i riblje ulje predstavljaju njihov najbogatiji izvor. Za razliku od omega-6 masnih kiselina koje su široko zastupljene u ishrani (biljna ulja, meso), omega-3 masne kiseline nisu u toj meri zastupljene u savremenom načinu ishrane, te se preporučuje njihov unos putem suplementacije.
Vitamin A je važan za rast ćelija svih organa, dobar imunitet i očuvanje kvaliteta vida.
Vitamini B grupe (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, B12) obezbeđuju vitalnost, energiju i normalan metabolizam, a utiču i na poboljšanje apetita kod dece.
Vitamin D3 stimuliše apsorpciju kalcijuma, jača kosti i zube, a pruža i značajnu podršku imunitetu.
Vitamin E i vitamin C su jaki antioksidansi koji pozitivno utiču na odbrambene sposobnosti organizma.
Jod je značajan za pravilno funkcionisanje nervnog sistema i razvoj intelektualnih sposobnosti.
Magnezijum je neophodan za pravilno funkcionisanje srca, nervnog i koštano-mišićnog sistema. Takođe, pomaže smanjenju umora i povećanju raspoložive energije.
Mangan doprinosi boljoj strukturi kostiju, izgradnji vezivnog tkiva, pravilnom radu tiroidne žlezde, regulaciji nivoa šećera u krvi, normalnom metabolizmu masti i ugljenih hidrata.
Cink je važan u prevenciji prehlade i gripa kao i kod hroničnih infekcija, jer podstiče imunski sistem i ima antioksidativnu ulogu